Zablokuj Preloader

O przedszkolu

  • Nowoczesne metody nauczania
  • Profesjonalna kadra
  • Angielski
  • Warsztaty matematyczne
  • Doświadczenia fizyczne

Zapewniamy wysoki poziom edukacji językowej (angielski codziennie), matematycznej i przyrodniczej. Stosowane przez nas autorskie programy skupiają się na jak najlepszym przygotowaniu do podjęcia edukacji szkolnej dzieci sześcioletnie.

Kadrę stanowią osoby, których pasją jest praca z małymi dziećmi, obserwowanie ich rozwoju i towarzyszenie im w ich doświadczeniach odkrywania świata.

Program i metody stosowane w naszym przedszkolu opieramy o koncepcję pracy przedszkoli Reggio Emilia. Jest to najciekawsza i najbardziej rozwijająca metoda pracy z małymi dziećmi – pozwala im na doświadczanie świata wieloma zmysłami równocześnie: uczą się patrząc i słuchając, ale także dotykając, wąchając, smakując, manipulując.

Mali odkrywcy mają do dyspozycji zabawki edukacyjne, wysoko wyspecjalizowane pomoce dydaktyczne, a także materiały do przeprowadzania eksperymentów – wszystko czego potrzeba, by rozbudzić ciekawość świata, rozwinąć kreatywność i umiejętność logicznego myślenia.

Czym jeszcze możemy się pochwalić?

Profesjonalna Kadra –  Zespół, który ciągle  podnosi swoje kwalifikacje względem zainteresowań oraz zauważanych potrzeb wśród dzieci.  

Komunikacja Językiem Serca – W naszym przedszkolu stosujemy metodę, która umożliwia nawiązanie kontaktu opartego na  wzajemnym szacunku i zrozumieniu, co w efekcie zaspokaja potrzeby rozmówców w sposób  pokojowy.

Indywidualizm  –Dzięki bacznej obserwacji wyspecjalizowanej kadry, towarzyszymy dzieciom podczas ich  edukacyjnej drogi. Efekty tej pracy są systematycznie przekazywane rodzicom podczas  indywidualnych konsultacji. Każde dziecko jest dla nas indywidualnością, każde rozwija się w  swoim własnym tempie, dlatego grupy, które tworzymy kierowane są nie wiekiem, a  poziomem rozwojowym.

Czym się wyróżniamy?

Adaptacja bliskościowa – W naszym przedszkolu stworzyliśmy specjalne miejsce dedykowane rodzicom, gdzie można  wypić kawę oraz pracować zdalnie, a tym samym wspierać swoje dziecko, gdy tego potrzebuje.  Dzieci wiedząc, że rodzic jest blisko czują się bezpieczniej w pierwszych dniach w przedszkolu.  Do każdej adaptacji nowego dziecka staramy się podchodzić indywidualnie, dlatego w  pierwszym dniu wspólnie z rodzicem ustalamy plan adaptacji, który w sposób łagodny i bez  presji czasu pozwala dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji. Podczas tej drogi towarzyszy  nauczyciel, który stara się nawiązać kontakt i zapoczątkować nową relację. Każdy plan adaptacji ustalany jest  indywidualnie z rodzicem, wspólnie podejmujemy decyzje co do kolejnych kroków, a adaptacja  trwa tyle ile dziecko potrzebuje.

Autorski program nauczania – odkrywanie świata przez wszystkie zmysły.

Stawiamy na Sport – Ruch towarzyszy nam cały czas! Wspiera rozwój, zdrowie i kształtuje osobowość. Dziecko w wieku przedszkolnym zachęcane do  systematycznych ćwiczeń, odpowiadających jego rozwojowi i naturalnym zainteresowaniom,  może osiągnąć wysoki poziom sprawności ruchowej oraz wiele korzyści w rozwoju  fundamentów oraz silnych cech charakteru.

Gastronomia – Zdrowe wyżywienie to jedno, drugie to sposób oswajania się z racjonalnym podejściem do jedzenia. Dzieci poznają bogactwo ziemi krakowskiej, smakując  regionalne potrawy. Uczą się piec chleb, ciasteczka, gotować proste dania podczas  organizowanych systematycznie warsztatów kulinarnych. Szanujemy różnorodne preferencje smakowe, dlatego umożliwiamy dzieciom wybór  produktów w danych posiłkach.

Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych – więcej w zakładce

Nowoczesny budynek – Niezwykle przestronne i jasne sale w nowoczesnym budownictwie sprawiają, że dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie

Naturalny teren wokół Przedszkola – Piękna i malownicza okolica otoczona lasem to dodatkowy atut. Pozwala to na obcowanie z naturą i obserwację leśnych zwierząt. Zainspirowani  pedagogiką przeżyć i przyrody, wykorzystujemy przestrzeń dla inicjowania przez dzieci gier i  zabaw w naturze. Wierzymy, iż traktowanie każdego dziecko jako odkrywcy i naśladowcy,  postrzeganie zmysłowe oraz rozwój motoryczny stanie się fundament dla późniejszego  procesu uczenia się oraz rozwoju osobowości dziecka.


Dla dzieci w wieku 2,5-6 lat

Godz. 6.30-18.00 (ale jesteśmy otwarci na sugestie rodziców)