Zablokuj Preloader

O szkole

Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci

Najważniejszy jest dla nas drugi człowiek

„Uczymy się tylko od tych, których kochamy”

Goethe

W naszej szkole uczymy dzieci szacunku do każdego drugiego człowieka – przede wszystkim do siebie samych i siebie nawzajem. Otaczamy szacunkiem trud wychowawczy rodziców i edukacyjny nauczycieli. Szanujemy drugiego człowieka i jego pracę, poczynając od pracowników sprzątających, a na kadrze zarządzającej kończąc.

W naszej szkole dbamy o godność każdego podopiecznego, darząc go szacunkiem i cierpliwą wyrozumiałością ukierunkowaną na rozwój. Dzieci i młodzież czują, rozmawia z nimi ktoś, kto je akceptuje.

Starannie dobieramy kadrę pedagogiczną i zespół instruktorów

„Uczenie młodego człowieka to nie napełnianie wiadra, lecz rozpalanie ognia”

Arystoteles, 384-322 p.n.e.

W każdej szkole nauczyciel musi okazać się dyplomem odpowiednich studiów, co jeszcze nie czyni go DOBRYM nauczycielem. Od naszych pedagogów oczekujemy dużo więcej: zachwytu własną dziedziną nauczania (by rozpalić ucznia, sami muszą płonąć), kreatywności i elastyczności w procesie nauczania, pracy nakierowanej na rzeczywiste indywidualne możliwości ucznia, szanowania w każdym uczniu godności człowieka.

Każdy z naszych nauczycieli jest osobą zdolną do stworzenia własnego programu, rozbudowania go o niezbędne pomoce naukowe. Każdy potrafi i chętnie korzysta z szerokiego asortymentu pomocy dydaktycznych dostępnych na rynku i w Internecie.

Nauczyciele potrafią i korzystają w codziennej pracy z udogodnień technologicznych, tablic interaktywnych czy różnego rodzaju platform edukacyjnych.

Jak uczymy?

Nauczamy innowacyjnie

  • innowacyjne metody (z uznanych metod: Montessori, waldorfskiej, fińskiej, Reggio Emilia wybieramy najlepsze elementy i dostosowujemy do polskiej rzeczywistości)
  • autorskie programy
  • indywidualizacja i elastyczność
  • brak tradycyjnych ocen (DOCENIAMY, a nie oceniamy dziecko)
  • bez zbędnego marnowania czasu uczniom i rodzicom

Innowacyjnie organizujemy pracę szkoły

  • Podział na 4 piony nauczania
  • Podział na zajęcia poranne i popołudniowe
  • Nauczanie blokowe

Pracujemy w budynku na miarę XXI wieku

Posiadamy nowoczesne zaplecze dydaktyczne

Dbamy o zdrowie

Chętnie nawiązujemy współpracę z rodzicami