Zablokuj Preloader

O nas

Tworząc szkołę kierowaliśmy się zasadą, że powinna ona być taka, jaką od zawsze chcieliśmy dla swoich dzieci. Przyjęliśmy zasadę, że nasza szkoła musi być miejscem wielozadaniowym i takie miejsce stworzyliśmy.

W naszej szkole budujemy dobre relacje. U nas dzieci czują się bezpiecznieNauczyciel jest przewodnikiem, który daje poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego i pomaga zrozumieć otaczający świat. Mamy też zasady, które wspólnie ustalamy i do których się stosujemy.
Mamy doskonale wykształconych pedagogów, którzy z pasją wykonują swoją pracę, a dla uczniów są autorytetem.

Jesteśmy innowacyjni. Poszukujemy inspiracji oraz rozwiązań problemów czerpiąc z różnych nurtów: edukacji demokratycznej, szkół fińskich czy waldorfskich. Stosujemy różne rozwiązania i przenosimy na grunt naszej szkoły to, co uznajemy za ciekawe i możliwe do wykonania. Realizujemy podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, mamy podział na klasy, niektóre podręczniki, zeszyty ćwiczeń, nie mamy zadań domowych, dzwonków, nie porównujemy i nie oceniamy uczniów w standardowy sposób, staramy się w naszych uczniach widzieć przede wszystkim dzieci z ich potrzebami, indywidualnymi umiejętnościami i możliwościami. Szukamy sposobów na pracę projektową z uczniami, korelację przedmiotów, podążanie za zainteresowaniami uczniów, pracę w grupach.

Kształcimy przez ruch i zabawę. Biologii uczymy w lesie i na łące, astronomii patrząc w gwiazdy. Stawiamy na sport, bliski kontakt z przyrodą, świadomość ekologiczną, znajomość języków obcych, wymiany międzynarodowe, działania artystyczne, rzemieślnicze i głęboki rozwój duchowy poprzez styczność ze sztuką: malarstwem, rzeźbą, teatrem, filmem, literaturą piękną.

Tworzymy atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia oraz otwartości na różnorodność. Chcemy, aby w naszej szkole każdy czuł się dobrze takim, jaki jest.

Jesteśmy nastawieni na współpracę. Bardzo ważna jest dla nas bliska relacja z rodzicami – wszyscy nasi nauczyciele są do Państwa dyspozycji.

Mamy piękny budynek, który spełnia wszelkie normy architektoniczne i jest obiektem na miarę XXI wieku. Posiadamy jasne i przestronne sale lekcyjne, nowoczesne pracownie, doskonale wyposażoną bibliotekę, czytelnię, a w drugim etapie inwestycji zaprojektowaliśmy salę kinowo-widowiskową i kawiarnię.

Uczymy zasad kulturalnego zachowania się przy stole. Uczniowie smakują potrawy kuchni polskiej i innych krajów. Organizujemy warsztaty gotowania i pieczenia.