Zajęcia prowadzone przez artystkę, nauczycielkę rysunku, grafiki i rękodzieła.
Na zajęciach będziemy tworzyć własne, ręcznie robione ozdoby i przedmioty użytkowe w oparciu o różne techniki artystyczne i rzemieślnicze.
Poznamy:
-techniki filcowania; na mokro i sucho,
-techniki ceramiczne,
-techniki tkackie i ozdabiania tkanin,
-techniki pracy w masach plastycznych i drewnie
Nauczymy się:
-szacunku i uznania do pracy innych
-cierpliwości i wiary w swoje możliwości
-zasad planowania pracy i bezpiecznego używania różnych narzędzi
-kreatywnego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku
-organizacji stanowiska pracy
-szukania źródeł inspiracji
-wytwarzania dekoracji i ozdób
Zajęcia idealne dla dzieci zainteresowanych rozwijaniem zdolności manualnych i artystycznych oraz zainteresowanych sztuką, ale przede wszystkim zainteresowanych dobrą zabawą, przy okazji której dowiemy się co nieco o kolorach, kompozycji i rzemiośle i rozwiniemy małą motorykę, czyli sprawność dłoni i palców.
Zajęcia prowadzi pani Barbara Sztybel- Kokocińska
Prywatnie mama dwójki, nielubiących nudy i chętnych do poznawania nowych rzeczy chłopców. Poszukująca rzeczy ładnych, rozwijających motorycznie i artystycznie. Z wykształcenia pedagożka ze specjalnością animatorki i kursem terapii przez sztukę oraz edukatorka artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Od 7 lat współtworzy zespół pracowni Manufaktura Porcelany na ul. Węgierskiej w Krakowie.
Udział w warsztatach jest dla dzieci sposobem na wyrażenie siebie i formą dającą odprężenie oraz uwalniającą od stresu i napięć. W rękodziele, nie są potrzebne uzdolnienia, znaczenie ma sam proces twórczy, który relaksuje, a efekt buduje poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości.
Zajęcia uczą umiejętności pracy w grupie, rozwijają umiejętności werbalne, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i estetykę. Uczą samodzielności, skupienia i cierpliwości, rozbudzają twórcze myślenie i kreatywność.
Filcowanie na mokro, ceramika oraz praca w masach plastycznych, polecane są dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz młodszym dzieciom rozwijającym możliwości małej motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dodatkowo sama zabawa z gliną jest uznaną formą terapii zajęciowej, relaksującą i rozładowującą napięcie, stymulującą pracę układu nerwowego oraz pobudzającą sprawność palców i dłoni.
Terminy zajęć:
Dzieci przedszkolne i szkolne – czwartek, godz. 16.30-18.00
Koszt:
Miesięczny karnet – 250zł
Koszt zajęć pojedynczych, gdy dziecko przychodzi na wybrane zajęcia – 75zł
Zapisy i informacje: pogodzinach@mize.edu.pl